Loading...
Bekleyin...


CHP Kurultayında Kılıçdaroğlu'na Kötü Haber!


Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) 36. olağan kurultayında Muharrem İnce 165 delegenin imzasını alarak genel başkanlığa aday oldu.

CHP Kurultayında Kılıçdaroğlu'na Kötü Haber!
Bu içerik 222 kez okundu.
Loading...

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) 36. Olağan Kurultay bugün başladı. Partililer sabahın erken saatlerinde Ankara Arena spor salonunu doldurdu.

MUHARREM İNCE 166 İMZAYLA ADAY OLDU

Muharrem İnce, 166 delegenin imzasıyla genel başkan adayı oldu. Muharrem İnce'nin topladığı imza sayısı aslında Kurultay'da yapılacak oylama açısından önemli. 2014 yılında Cumhurbaşkanlığı seçiminin ardından 5 Eylül 2014'te gerçekleşen 18. Olağanüstü Kurultay'da da aday olan Yalova Milletvekili Muharrem İnce, o kurultayda 177 imzayla, Kemal Kılıçdaroğlu ise 944 imzayla aday gösterilmişti. Kılıçdaroğlu, 18. Olağanüstü Kurultay'da 1155 geçerli oyun 740'ını almış, İnce ise delegelerden 415 oy almıştı. Böylece İnce, bir önceki adaylığına kıyasla 10 imza daha az toplamış oldu.

Kılıçdaroğlu, 1 saat süren konuşmasını "Hak, Hukuk ve Adalet" sloganıyla bitirirken kurultay salonunda Kılıçdaroğlu'nun Adalet Yürüyüşü'nde de kullanılan marş çalındı. 

Kılıçdaroğlu, açılış konuşmasının ve divan başkanı seçilen Yılmaz Büyükerşen'in Kurultay mesajlarının ardından ikinci kez kürsüye gelerek bir konuşma daha yaptı. İşte Kılıçdaroğlu'nun konuşması:

İLK GERGİNLİK

 

 Salonda ilk gerginlik ise bir grubun “Mustafa Kemal’in Askerleriyiz” sloganı atmasıyla yaşandı. Sloganın atılmasının ardından salonda son ses müzik açıldı.

KARAYALÇIN SALONU TERK ETTİ

Eski genel başkanlara salonda yer ayrılmadığı görüldü. Hikmet Çetin davetliler arasında zor yer buldu. Murat Karayalçın tepki gösterdi ve gitti.

 

MUHARREM İNCE 165 İMZAYLA ADAY OLDU

Bu Habere Tepki VerEtiketler:  Kriz Kavga Cumhuriyet Halk Partisi Kemal Kılıçdaroğlu CHP CHP 36. Olağan Kurultayı Muharrem İnce Ankara Arena Mustafa Kemal Askerleriyiz Hak Hukuk Adalet Yılmaz Büyükerşen Kurultay Siyaset

Loading...
Sende Yorumla...
loading...

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Erdoğan, Müslüman ümmetin en cesur lideridir
Erdoğan, Müslüman ümmetin en cesur lideridir
Fenerbahçe Avrupa'ya veda etti!
Fenerbahçe Avrupa'ya veda etti!