Loading...
Bekleyin...


AK Partili Dağ, YouTube'a Ateş Püskürdü...


Youtuber Yusuf Aktaş'ın El-Bab'ta geçirdiği bir günü hikaye eden ve Türkiye'nin Afrin'e yönelik düzenlediği Zeytin Dalı Harekatı'nı daha iyi anlatmak için hazırlanan videonun YouTube "Trendler" listesinden çıkartılmasına AK Parti Genel Başkan Yardımcısı H

AK Partili Dağ, YouTube'a Ateş Püskürdü...
Bu içerik 528 kez okundu.
Loading...

YouTube dünyasında Reynmen olarak bilinen Yusuf Aktaş, 2016'nın ağustos ayında DEAŞ, PYD/PKK ve Esed rejiminin Türkiye'yi hedef almaları üzerine başlatılan Fırat Kalkanı Harekatı'nın kritik noktası El-Bab'a giderek orada yaşananları ve Türkiye'nin Suriye topraklarında işgalci olmadığını anlatmak, kendi ile Suriye halkının güvenliğini sağlamak için orada olduğunu göstermek için bir günlük yaşantıyı anlatan bir video hazırladı. 

3 GÜNDE 1,5 MİLYON İZLENDİ YOUTUBE DAYANAMADI

İç savaştan hayatları değişen Suriyelilerin, Türkiye'ye yönelik olumlu düşüncelerini de içeren video, 3 günde yaklaşık 1,5 milyon kez izlenerek YouTube'da trendler listesinde girme başarısı gösterdi. 

YouTube yetkililerinin videoyu trendler listesinde çıkarmasının ardından AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, adeta ateş püskürdü. 

Twitter hesabından "Bu video Youtube'u rahatsız etmiş olmalı ki izlenmesini engelleme yoluna gitmişlerdir. Tabi ki onların rahatsızlığı bizim doğru yolda olduğumuzun ispatıdır. Biz her mecrada ülkemizin haklı davasını anlatmaya devam edeceğiz." açıklamasında bulunan Dağ, tepkisini şöyle dile getirdi: 

"Bilindiği üzere 'Gayri Resmi' adlı bir Youtube kanalı kurduk.Bu kanaldaki son videomuzda Reynmen ile birlikte El-Bab’ta 'Neden Türkiye Suriye'de' başlıklı bir video çektik. Normal şartlarda trendlere girmesi gereken video, Youtube tarafından "manuel" olarak engellendi. Bu videoda Türkiye’nin El-Bab’ı ihya etmek için yaptığı çalışmaları, bölgenin güvenliğine yaptığımız katkıyı, burayı tekrardan nasıl yaşanılabilir bir hale getirdiğimizi ve neden Afrin'deyiz sorusunun cevabını yaşananlar üzerinden anlatmaya çalıştık. Bu video Youtube'u rahatsız etmiş olmalı ki izlenmesini engelleme yoluna gitmişlerdir. Tabi ki onların rahatsızlığı bizim doğru yolda olduğumuzun ispatıdır. Biz her mecrada ülkemizin haklı davasını anlatmaya devam edeceğiz. Sezai Karakoç’un da dediği gibi; Onlar sanıyorlar ki, biz sussak mesele kalmayacak. Halbuki, biz sussak tarih susmayacak.Tarih sussa hakikat susmayacak…"

Bu Habere Tepki VerEtiketler:  Youtube Ak Parti DEAŞ Suriye Zeytin Dalı Harekatı Afrin Youtuber Yusuf Aktaş El-Bab Hamza Dağ Youtuber Yusuf Aktaş Siyaset

Loading...
Sende Yorumla...
loading...

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Video izleyen doktorların cezası belli oldu!
Video izleyen doktorların cezası belli oldu!
İlber Ortaylı İle Soru-Cevap
İlber Ortaylı İle Soru-Cevap