Loading...
Bekleyin...


ABD'nin Münbiç teklifine Erdoğan'dan cevap!


Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD'den gelen "YPG’yi Menbiç’ten çekeceğiz, YPG’yi müttefik olarak görmüyoruz, verdiğimiz sözlere bağlıyız" açıklamasına cevap verdi.

ABD'nin Münbiç teklifine Erdoğan'dan cevap!
Bu içerik 177 kez okundu.
Loading...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cezayir, Moritanya, Senegal ve Mali'yi kapsayan ziyaretinin üçüncü durağı olan Senegal'in başkenti Dakar'da uçakta kendisine eşlik eden aralarında Genel Yayın Yönetmenlerin'de olduğu gazetecilerle yaptığı sohbette gündeme ilişkin ilişkin çarpıcı açıklamalar yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD'den gelen Münbiç açıklamalarıyla ilgili olarak "Dışişleri Bakanları Rex Tillerson geldiğinde, ‘Çıkaralım onları. Münbiç’in yarısında güvenlik sizde, yarısında bizde olsun’ dedi. Cevaben, ‘Ne sizde olsun güvenlik, ne de bizde! Münbiç oranın gerçek sakinlerinin olmalı’ dedim." dedi.

 

Erdoğan'ın konuyla ilgili açıklaması şöyle:

ABD'NİN "YPG'Yİ MÜNBİÇ'TEN ÇEKECEĞİZ" AÇIKLAMASI

Erdoğan, ABD’nin Ankara maslahatgüzarının ‘YPG’yi Menbiç’ten çekeceğiz, YPG’yi müttefik olarak görmüyoruz, verdiğimiz sözlere bağlıyız’  sözleriyle ilgili olarak ise, "ABD’liler, ta Obama döneminden beri bizlere, Münbiç’te kalmayacaklarını, oraya girmiş olanları çıkaracaklarını, Fırat’ın doğusuna çekeceklerini söylüyorlar. Telefonlarda ve ikili görüşmelerde bize hep sunun sözünü vermiş olmalarına rağmen, fiiliyatta YPG’yi oradan çıkarmadılar. Şu an Trump ve ekibi de aynı şeyi söylüyor. Ama sözler henüz fiiliyata yansımış değil. 

MÜNBİÇ TEKLİFİNE CEVAP

Dışişleri Bakanları Rex Tillerson geldiğinde, ‘Çıkaralım onları. Münbiç’in yarısında güvenlik sizde, yarısında bizde olsun’ dedi. Cevaben, ‘Ne sizde olsun güvenlik, ne de bizde! Münbiç oranın gerçek sakinlerinin olmalı’ dedim.

ABD’lilerin kast ettikleri, kentin asli sakini olan Arapların yerlerine yerleşmelerini sağlama amacıyla, Münbiç’in güvenliğini beraberce sağlamak ise bu elbette yapılabilir. Dediğim gibi biz, sözlerin fiiliyata yansıdığını görmek istiyoruz.” dedi.

Bu Habere Tepki VerEtiketler:  Recep Tayyip Erdoğan ABD

Loading...
Sende Yorumla...
loading...

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Loris Karius, Ece Sükan uğruna tenisçi oldu!
Loris Karius, Ece Sükan uğruna tenisçi oldu!
Ersun Yanal'ın Tarihi Sınavı!
Ersun Yanal'ın Tarihi Sınavı!