Loading...
Bekleyin...


Türkiye sınıf atladı Tüm dengeleri değiştiren imza


Katar'da düzenlenen DIMDEX 2018 Fuarı'nda tanıtılan yerli üretim Bayraktar TB2 İnsansız Hava Aracı (İHA) Sistemi'nde ilk ihracat başarısına imza atıldı.

Türkiye sınıf atladı Tüm dengeleri değiştiren imza
Bu içerik 211 kez okundu.
Loading...

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Emniyet Genel Müdürlüğü'nün 2015'ten bu yana operasyonel olarak kullandığı, Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı harekatlarında görev alan Bayraktar TB2 İHA, yurt dışında da ilgi görüyor.

Katar'da düzenlenen Doha Uluslararası Deniz Savunma Fuarı ve Konferansı'nda (DIMDEX 2018), Bayraktar TB2 İHA'nın ilk ihracatı da duyuruldu.

Türkiye, sözleşmeyle ilk kez bu çapta bir milli hava aracı platformu ve yardımcı sisteminin ihracatını yapacak. İhraç edilen ürünün İHA gibi havacılık teknolojisinin en ileri seviye uygulamalarından biri olması dolayısıyla da bu ihracat önem taşıyor.

 

TÜRKİYE'YE SINIF ATLATAN İMZA

Bu imza için sadece İHA ihracatını kapsamıyor. Geniş bir yelpazede iki ülke arasında teması geliştireceği gibi, sistemler ile ilgili eğitim her türlü sarf malzeme yedek parça bakım ve onarımı da kapsıyor. Yani bu da ticaretin devamlılığını gösteriyor.
ihraç edilen platform araçları, adet ve rakamsal değerinden çok daha fazla maddi ve manevi katkıya kapı aralar. Ve aynı zamanda ihracatı yapan ülkenin gelişmişlik seviyesiyle de yakından ilgili bir tablo sunar. Yani Türkiye bu ihracatla da sınıf atlamıştır.
 
YENİ İMZALAR GELİYOR

Türkiye'nin son yıllarda ardı ardına tanıttığı ve envanterine kattığı yerli ve milli silahlar dünyadan büyük ilgi görüyor. Savunma sanayinde hayata geçirilen bu atılım sayesinde önümüzdeki yıllarda farklı ülkelerden de taleplerin olması bekleniyor. Önümüzde yıllarda Türkiye savunma sanayinde ihracat yapan dünyanın en önemli ülkelerinden biri haline gelecek.

Bu Habere Tepki Ver

Etiketler:  #Katar

Loading...
Sende Yorumla...

loading...

POPULER ETiKETLER

On numara
Super Loto
Hava Durumu
iste Benim Stilim All Star
Secim sonuclari
O Ses Turkiye
cilek Kokusu dizisi
Paramparca dizisi
Kiralik Ask dizisi
Dirilis Ertugrul
O Hayat Benim dizisi
Acil Ask Araniyor dizisi
Gullerin Savasi dizisi
Kurtlar Vadisi dizisi
Poyraz Karayel dizisi
iliski Durumu Karisik dizisi
Gunesin Kizlari dizisi
Eskiya Dunyaya Hukumdar Olmaz
TuMu
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Ünlü Şarkıcı Sahnede Hayatını Kaybetti!
Ünlü Şarkıcı Sahnede Hayatını Kaybetti!
Şarkıcı Devran Çağlar toprağa verildi
Şarkıcı Devran Çağlar toprağa verildi
İran'da Karar Açıklandı! Yasak Devam Edecek...
İran'da Karar Açıklandı! Yasak Devam Edecek...