Loading...
Bekleyin...


Ergenç 1 milyon dolar yatırmıştı! Kapandı


Halit Ergenç’in yeğeni Aziz Akgül ile yaklaşık 1 milyon dolar yatırım yaparak hayata geçirdiği sosyal ağ ‘Pondr’ sessiz sedasız kapandı. Yayınlandığı 2014 yılında bilinen sosyal ağlardan birçok farkı olan uygulama için konuşan Halit Ergenç, 'Çok büyüyeceğinden eminim. Yakında dünya devi olacağız” demişti.

Ergenç 1 milyon dolar yatırmıştı! Kapandı
Bu içerik 653 kez okundu.
Loading...

Ünlü oyuncu Halit Ergenç’in yaklaşık 1 milyon dolar yatırım yaparak yeğeni Aziz Akgül’le birlikte hayata geçirdiği ‘Pondr’ (derinlemesine düşünmek) adındaki akıllı telefon uygulaması sessiz sedasız kapatıldı. Instagram’a benzer bir tasarıma sahip olan Pondr’ın en önemli özelliği ise iki resmin yan yana konularak sosyal ağ üzerindeki kişilerden fikir alınabilmesiydi.

Bu özelliğe benzer anket özelliklerinin Facebook, Twitter ve Instagram’da da yer almaya başlaması, Pondr’ın sosyal medya uygulamaları arasındaki şansını azalttı. Dolayısıyla Pondr’ın giderek trafiği azaldığı için uygulama mağazalarından kaldırıldı.

Halit Ergenç kimdir? Kaç yaşında ve aslen nerelidir?

Oyunculuk kariyerinde ki başarıları ile ekranların sevilen ve en çok konuşulan isimlerinden birisi olan Halit Ergenç'in hayatı merak konusu oldu. Muhteşem Yüzyıl dizisinde ki performansı ile akıllara kazınan Halit Ergenç kimdir? Aslen nerelidir ve kaç yaşındadır? Merak edenler için hayatı ve biyografisi...

Ekranların tanınan yüzü Halit Ergenç hayatı ve başarıları ile merak edilen isimler arasına girdi. Muhteşem Yüzyıl adlı dizi de canlandırdığı Kanuni Sultan Süleyman karakteri ile izleyenlerin beğenisini kazanan ardından Kanal D ekranlarında yayınlanan Vatanım Sensin adlı dizi de Cevdet karakterine bürünen Halit Ergenç en çok konuşlan isimlerden biri... Peki Halit Ergenç kimdir? Aslen nerelidir ve kaç yaşındadır?

halit ergenç

 

HALİT ERGENÇ KİMDİR?

Halit Ergenç, 30 Nisan 1970 yılında İstanbul'da dünyaya gelmiştir. Babası müzisyen ve oyuncu olan Mehmet Sait Ergenç'dir. Anne ve babası Halit Ergenç'in ilkokul yıllarında ayrılmıştır. Aile yaşantısında sıkıntılı dönemler yaşayan Ergenç, lise eğitimini Beşiktaş Atatürk Lisesinde tamamlamış ardından 1989 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri Bölümüne başlamıştır. Birinci senesinin sonunda müziğe ilgi duyarak kimseye söylemeden başvurduğu konservatuar için yetenek sınavını da geçerek Mimar Sinan Üniversitesi Opera Bölümü’nde okumaya hak kazanmıştır. Eğitim aldığı sırada yeni bir bölüm olarak Müzikal Tiyatro Oyunculuğu Bölümü açılınca burada okumaya başlamış ve bu dönemde pazarlamacılık gibi farklı işler yaparak geçimini sağlamıştır. Ergenç, geçimini sağlayabilmek adına paspas ve karaborsadan bilet satarak geçimini devam ettirmiştir. Bir dönem para kazanabilmek için pencerelere güvenlik ve güneş filmi de yapmış, İstanbul Festivali’nde nota çevirmenliği de, yer göstericilik de... Tekstil fuarında robot kılığında robot dansı da yapmıştır.

halit ergenç

Halit Ergenç'in müziğe olan ilgisi lise yıllarında başlamış ve bu dönemde okul müzik gruplarında solist olmuş ve 3 yıl süre ile Leman Sam ve Ajda Pekkan'a vokalistlik yapmıştır. Dans konusunda da başarılı olan Ergenç, belli bir dönem dans öğretmenliği yapmış, Ajda Pekkan'ın konserinde dans ederek sahne almıştır.

halit ergenç

Çalışma konusunda azimli olan Halit Ergenç, oyunculuk kariyerine ilk adımı 1996 yılında Dormen Tiyatrosunda atmıştır. Kral ve Ben adlı müzikalde başrol olarak oynayan Ergenç, burada başarısını göstererek ardından gelen Karamelek dizi teklifini kabul ederek Kürşat rolü ile izleyici karşısına çıkmıştır. Oyunculukla beraber dansa olan ilgi ve alakasından da hiç vazgeçmeyen Halit Ergenç, müzikallerde ve opera-balelerde oynamıştır. Kiss Me Kate, Beni Seviyor, Tatlı Charity, Amphitrion 2000, Kral ve Ben, Evita, Şarkılar Susarsa ve Hayalet ve Ötekiler gibi eserlerin sahnelenmesi esnasında da yer almıştır. 1996’da Köşe Kapmaca ve 1997’de Böyle mi olacaktı isimli oyunlarda oynamış 2000 senesi uluslararası alanda tanınmasına yardımcı olacak New York'ta sergilenen The Adventures of ZAK adlı müzikalde yer aldı.

halit ergenç

Halit Ergenç, oyunculuk alanında gösterdiği başarılar sayesinde ekranların tanınan ve tercih edilen yüzlerinden birisi haline geldi. 200 yılında Hiç Yoktan Aşk ve Ölümün El Yazısı adlı filmlerde, 2001 yılında Dedem, Gofret ve Ben adlı dizilerde rol almıştır. Ardından Ece Uslu ile başrolü paylaştığı Zerda adlı dizi de Devran karakterini canlandırmıştır.

halit ergenç

Bir çok sinema, tiyatro ve dizi filminde rol alan başarılı oyuncu, Bugün Git Yarın Gel, Popcorn, Arapsaçı, Sevgilime Göz Kulak Ol gibi tiyatro oyunlarında yer almış, 2004’ yılında Aliye dizisinde Sinan rolü ile ekranlara gelerek en büyük çıkışını yapmıştır. Daha önce Karamelek’te rol arkadaşı olan Sanem Çelik’le ve Nejat İşler’le birlikte oynayan Ergenç, bir süre boyunca da Büyük Teklif adlı bir yarışma programını sunmuştur.

halit ergenç

Halit Ergenç, 2005 yılından Babam ve Oğlum adlı sinema filminde yer almış ardından 2006 yılında The Net 2.0 Ivanakov rolünde, Tramvay, Nezih rolünde ve İlk Aşk olmak üzere 3 filmde rol almıştır. İzleyicinin büyük ilgisini çeken 1001 Gece adlı dizide iş adamı Onur Aksal’ı canlandırmaya başlayan Ergenç, dizide Bergüzar Gökçe Korel, Tardu Flordun ve Ceyda Düvenci ile başrolleri paylaşmıştır.Bu dönemde Kütahya’da bedelli askerlik yapmıştır.

halit ergenç

Halit Ergenç, 2007 yılında Gizem Soysaldı ile hayatını birleştirmiş ancak 2008 yılında evliliği sonlandırmışlardır. 2009 senesinde kendisi gibi oyuncu olan Bergüzar Korel ile dünya evine girmiş ve bu evlilikten Ali isminde bir erkek çocuğa sahip olmuştur.

halit ergenç

Usta oyuncu Halit Ergenç, her rolünde üstün başarı sergilerken kariyerinin en büyük çıkışını 2011 yılından yönetmenliğini Taylan Biraderler'in yaptığı, yapımcılığını Timur Savcı’nın üstlendiği, senaryosunu Meral Okay ve Meral Okay’ın ölümünden sonra Yılmaz Şahin’in yaptığı “Muhteşem Yüzyıl” dizisinde Osmanlı Devleti'nin en parlak devrinin padişahı olan Kanuni Sultan Süleyman karakterini canlandırarak yapmıştır.

halit ergenç

Halit Ergenç, şimdilerde ise Kanal D ekranlarında yayınlanan Vatanım Sensin adlı dizide başrol oyuncusu Cevdet karakteri ile izleyici karşısına çıkmaktadır. Dizinin diğer bir başrolü ise gerçek hayatta da eşi olan Bergüzar Korel'dir.

halit ergenç

Halit Ergenç'in Rol Aldığı Film ve Diziler;

2016- Vatanım Sensin (Cevdet)
2011 - 2014 Muhteşem Yüzyıl (dizi) 
2010 - Misafir (Sinema) 
2009 - Dersimiz Atatürk (Sinema) 
2009 - Acı Aşk (Sinema) 
2008 - Devrim Arabaları - (Sinema)
 2007 - Terra'yı Kurtarmak (Türkçe Seslendirme) (Sinema Filmi) 
2006 - Tramvay(Sinema) 
2006 - İlk Aşk - (Sinema)
 2006 - 2008 Binbir Gece (dizi)
 2005 - The Net 2.0 - (Sinema) 
2005 - Babam ve Oğlum - (Sinema) 
2004 - Aliye (dizi) 
2003 - Şapkadan Babam Çıktı(dizi) 
2003 - Okul (Sinema Filmi)
 2003 - Esir Şehrin İnsanları (dizi) 
2003 - Baba  (dizi) 
2002 - Zeybek Ateşi (dizi) 
2002 - Zerda (dizi) 
2002 - Kumsaldaki İzler (dizi) 
2002 - Azad (dizi) 
2001 - Dedem, Gofret ve Ben (dizi) 
2000 - Ölümün El Yazısı - (Sinema) 
2000 - Hiç Yoktan Aşk (dizi)
2000 - Hiç Yoktan Aşk - (Sinema) 
2000 - Dadı (dizi) 
1998 - Ölümün El Yazısı (TV Filmi) 
1997 - Böyle mi Olacaktı (dizi) 
1996 - Tatlı Kaçıklar (dizi) 
1996 - Köşe Kapmaca (dizi) 
1996 - Gurbetçiler (dizi) 
1996 - 1999 - Kara melek 
1994 - Gülşen Abi (dizi)

halit ergenç

Halit Ergenç'in Oynadığı Tiyatrolar;

2000 - Bugün Git Yarın Gel / Yön: Haldun Dormen 
1998 - Popcorn / Yön: Haldun Dormen 
1997 - Arapsaçı / Yön: Haldun Dormen 1
996 - Sevgilime Göz Kulak Ol / Yön: Haldun Dormen

Halit Ergenç'in Oynadığı Opera, Bale ve Müzikaller;

2002 - Kiss Me Kate / Yön: Altan Günbay 
2001 - The Adventures of ZAK_New York / Yön: Dan Richenbach 
2000 - Amphitrion 2000 / Yön: Haldun Dormen 
1999 - Tatlı Charity / Yön: Tony Stevens 
1999 - Beni Seviyor / Yön: Önder Göksever 
1997 - Evita, Hayalet ve Ötekiler / Yön: Haldun Dormen 
1996 - Kral ve Ben / Yön: Haldun Dormen 
1995 - Şarkılar Susarsa / Yön: Çetin Akcan

Halit Ergneç'in Aldığı Ödüller;

2009 Sadri Alışık Sinema ve Tiyatro ödülü En iyi Erkek Oyuncu
2006 Altın Kelebek En iyi Erkek Oyuncu (Binbir Gece)
2014 Altın Kelebek En iyi Erkek Oyuncu (Muhteşem Yüzyıl)

Bu Habere Tepki Ver

Etiketler:  #Halit Ergenç #Aziz Akgül #Pondr #halit ergenç nereli #halit ergenç kaç yaşında #vatanım sensin halit ergenç

Loading...
Sende Yorumla...

loading...

POPULER ETiKETLER

On numara
Super Loto
Hava Durumu
iste Benim Stilim All Star
Secim sonuclari
O Ses Turkiye
cilek Kokusu dizisi
Paramparca dizisi
Kiralik Ask dizisi
Dirilis Ertugrul
O Hayat Benim dizisi
Acil Ask Araniyor dizisi
Gullerin Savasi dizisi
Kurtlar Vadisi dizisi
Poyraz Karayel dizisi
iliski Durumu Karisik dizisi
Gunesin Kizlari dizisi
Eskiya Dunyaya Hukumdar Olmaz
TuMu
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Ünlü fast food zincirine ait skandal hamburger ve patates görüntüsü! Herkesi şoke etti
Ünlü fast food zincirine ait skandal hamburger ve patates görüntüsü! Herkesi şoke etti
BDDK'dan son dakika taksit kararı
BDDK'dan son dakika taksit kararı
Korkutan Açıklama: Yüzde 98 Doğu Marmara Hattı Kırılacak!
Korkutan Açıklama: Yüzde 98 Doğu Marmara Hattı Kırılacak!