Loading...
Bekleyin...

20 Bin Yeni Güvenlik Görevlisi!

20 Bin Yeni Güvenlik Görevlisi!
Bu içerik 117 kez okundu.
İlan Hakkında

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın, “100 Günlük İcraat Programı” kapsamında ilan ettiği “Güvenli Okul, Güvenli Gelecek” projesinin hayata geçirilmesi kapsamında 3 Bakanlık arasında bu eğitim dönemi başında protokol imzalanmıştı. Bu protokol ile Millî Eğitim Bakanlığına bağlı resmi okullarda 5 bin 329 polis, bin 506 jandarma ve 20 bin özel güvenlik görevlisi olmak üzere toplam 26 bin 835 personelin görev yapması planlandı. Aynı protokolde Millî Eğitim Bakanlığına bağlı resmi okulların temizliği, bakım ve onarımına yönelik 60 bin kişilik, güvenlik hizmetleri için ise 20 binkişilik Toplum Yararına Programlar (TYP) düzenlendi.

 

Okulların ara tatilden sonra yeniden açılması ile birlikte özellikle de güvenlik hizmetleri ile ihtiyaçlar yeniden gündeme geldi.

Meslek mensuplarından gelen yoğun istek nedeniyle Nişantaşı Üniversitesi Sürekli Eğitim ve Uygulama Merkezi, "Güvenli Koordinasyon Görevlisi Sertifika Programı" açtı. MEB’e bağlı okullarda, TYP kapsamında güvenlik görevlisi olarak çalışan ve çalışmak isteyenlerin daha çok tercih ettiği 120 saatlik eğitim programı, katılımcıların yoğun isteği nedeniyle uzaktan eğitim ile gerçekleştiriliyor.

 

Bu konuda program koordinatörü Ahmet Yıldızdoğan şu açıklamayı yaptı; “Çocuk psikolojisinden, protokol kurallarına kadar meslek mensuplarının ihtiyaç duyduğu tüm alan ve konuları kapsayan çok geniş bir program hazırladık. Meslek mensuplarının yoğun istek nedeniyle, ülkemizin her noktasından ve zaman farkı gözetmeksizin ulaşabilmeleri için de programımızı internet destekli planladık. Alanında en yetkin eğitmenlerce hazırlanılan programı başarı ile tamamlamaları halinde katılımcılarımıza üniversitemizin sertifikasını veriyoruz. Bu alanı kendine meslek olarak gören herkesin katılmasını öneriyoruz. Daha önceki dönemlerden farklı olarak halen mesleğine devam eden polis ve jandarmadan da katılım oluyor. Mesleğini icra eden güvenlik görevlilerimizin mağduriyet yaşamamaları için uzaktan eğitim formatında planladık.”

Programa ilişkin detaylı bilgi için tıklayınız.

POPULER ETiKETLER

On numara
Super Loto
Hava Durumu
iste Benim Stilim All Star
Secim sonuclari
O Ses Turkiye
cilek Kokusu dizisi
Paramparca dizisi
Kiralik Ask dizisi
Dirilis Ertugrul
O Hayat Benim dizisi
Acil Ask Araniyor dizisi
Gullerin Savasi dizisi
Kurtlar Vadisi dizisi
Poyraz Karayel dizisi
iliski Durumu Karisik dizisi
Gunesin Kizlari dizisi
Eskiya Dunyaya Hukumdar Olmaz
TuMu
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Şarkıcı Devran Çağlar toprağa verildi
Şarkıcı Devran Çağlar toprağa verildi
İran'da Karar Açıklandı! Yasak Devam Edecek...
İran'da Karar Açıklandı! Yasak Devam Edecek...
Lübnanlı Aktristen Irkçı Paylaşım! Filistinli Müslümanlara Hitler Gibi Yapalım
Lübnanlı Aktristen Irkçı Paylaşım! Filistinli Müslümanlara Hitler Gibi Yapalım