Loading...
Bekleyin...

Bakanlıklar 768 Yeni Kadro Sonrası İlanlar Bekleniyor Kaynak: Bakanlıklar 768 Yeni Kadro Sonrası İlanlar Bekleniyor

Bakanlıklar 768 Yeni Kadro Sonrası İlanlar Bekleniyor Kaynak: Bakanlıklar 768 Yeni Kadro Sonrası İlanlar Bekleniyor
Bu içerik 50 kez okundu.
İlan Hakkında

Bakanlıklar 768 yeni kadro sonrası kamu personeli alımı ilanları bekleniyor. İşte alımı yapacak bakanlıklar. Adalet Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı, Avrupa Birliği Başkanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Devlet Arşivleri Başkanlığı, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı ile Sivas Cumhuriyet Üniversitesi bünyesine 758 kişilik yeni kadro ihdas edildi. İlanlara çıkılması bekleniyor.

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi yayımlandı. Resmi Gazetede yapılan yayına göre, Genel Kadro ve Usulü hakkında bilgi veriliyor. Madde Madde açıklamalar yapılmıştır.

Kararname Numarası 31, Kararname’nin 8.maddesinin ikinci fıkrasının c bendine ekleme yapılmıştır. Ekleme; "Yükseköğretim kuramlarının araştırma-geliştirme proje hizmetlerine ilişkin pozisyonlarda çalıştırılacaklar için açıktan alım izni aranmaz." Şeklindedir.

15.maddesinden sonra ise Türk işbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı ve Devlet Arşivleri Başkanlığındaki Başkanlık Danışmanı, mali ve sosyal hak ve yardımlar ile diğer özlük haklan bakımından 27/6/1989 tarihli ve 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin ek 30 uncu maddesi uyarınca Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığındaki Başkanlık Müşavirine denktir." Eklemesi yapılmıştır.

Kararname ne zaman yürürlüğe girecek sorusunun yanıtı, yayım tarihidir. Resmi Gazetede yapılan yayınlanmanın ardından, kararname yürürlüğe girmiştir.

İhdas Edilen Kadroların Meslek Mensupları; Genel Müdür Yardımcısı, Hakim ve Savcı Eğitim Merkezi Müdürü, Hakim ve Savcı Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı, Daire Başkanı, Tetkik Hakimi, Daire Başkanı, Eğitim Müşaviri, Ataşe, Bekçi, Hizmetli, İlçe Müftüsü ve farklı Bakanlık ve meslekte olan çok sayıda kişi için yeni kadro ihdası gelmiştir.

POPULER ETiKETLER

On numara
Super Loto
Hava Durumu
iste Benim Stilim All Star
Secim sonuclari
O Ses Turkiye
cilek Kokusu dizisi
Paramparca dizisi
Kiralik Ask dizisi
Dirilis Ertugrul
O Hayat Benim dizisi
Acil Ask Araniyor dizisi
Gullerin Savasi dizisi
Kurtlar Vadisi dizisi
Poyraz Karayel dizisi
iliski Durumu Karisik dizisi
Gunesin Kizlari dizisi
Eskiya Dunyaya Hukumdar Olmaz
TuMu
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Mazlum Dağ Kuzey Irak'ta yakalandı!
Mazlum Dağ Kuzey Irak'ta yakalandı!
2019 LGS tercih robotu aktif: MEB LGS tercih işlemi nasıl yapılır?
2019 LGS tercih robotu aktif: MEB LGS tercih işlemi nasıl yapılır?
Bahçeli'den erken seçim açıklaması
Bahçeli'den erken seçim açıklaması