Loading...
Bekleyin...
Amaçları toplumu yılgınlığa sürüklemektir
Erol Menduş

Amaçları toplumu yılgınlığa sürüklemektir

Bu içerik 253 kez okundu.
loading...

Canlı bombalar ve genel olarak bombalı terör eylemlerinin amacı toplumda yılgınlık duygusu yaratmaktır. Bunu artık biliyoruz... Türkiye kentlerindeki bombalı eylemlerin bir diğer amacının da, ekonominin kaynaklarından biri olan turizm sektörünü sabote etmek olduğu anlaşılıyor.
Sultanahmet'te Alman turist kafilesini, hedef alan bombalı eylem bunun ilk işaretiydi. Dün İstiklal Caddesi'ndeki eylemde de yabancı turist kafilesinin hedef alındığı ve yedi turistin yaralandığı anlaşıldı.

Başaramazlar
Sonuçta çeşitli Batı ülkeleri yetkilileri vatandaşlarına Türkiye'de can güvenliğinin olmadığı konusunda uyarılar yapıyorlar. Türkiye kentlerindeki her eylem Batı medyasında geniş biçimde işleniyor...
Bu geçici bir süreçtir. Tarihteki hiçbir terörist hareketin demokrasi ile yönetilen bir ülkeyi ele geçirdiği görülmüş değildir. Türkiye gibi devlet yapısı sağlam ve halk ile devlet arasında karşılıklı güven duygusunun sağlam olduğu bir ülkede, teröristler sonunda mutlaka yok edilirler... Bunu geçmişte defalarca görmedik mi?

Irak ve Suriye
Ancak burada sade bizim topraklarımızdan kaynaklanmayan bir oluşum var. Güney komşularımız Irak da, Suriye de terörizmin üremesi için en elverişli ortamları oluşturmaktalar. Güneydoğu kentlerimizi kana bulayan teröristlerin, Suriye'de eğitim gördüklerini, kullandıkları silahların sınırdan geçerek geldiklerini artık biliyoruz.
Ayrıca IŞİD denilen terör örgütünün Irak ve Suriye'de yerleşik hale gelmesi yetmezmiş gibi, bir de Suriye'nin kuzeyindeki Kürt oluşumunun da aynı çizgide geliştiğini görmekteyiz. Bu oluşumun bizdeki PKK ile bağlantısı da artık bilinen bir gerçek.

Yine başaracağız
Yani Irak'a ve Suriye'ye kalıcı bir çözümle birlikte istikrar gelmeden, bu bölge ülkelerinde can güvenliği her zaman tehdit altında olacaktır.
Kısacası bölgesel kriz Türkiye'ye de terör eylemleri biçiminde yansıyor. Devletimiz bu eylemlerin üstesinden gelecek güçtedir. Halk ise devletinin yanındadır. Bütün mesele, terör eylemlerinin amaçladığı yılgınlığa düşmeden ve gündemi onların belirlemesine izin vermeden bu zor dönemi atlatmamıza bağlıdır. Geçmişte olduğu gibi bunu yine başaracağız.Bu Makaleye Tepki VerSende Yorumla...

POPULER ETiKETLER

On numara
Super Loto
Hava Durumu
iste Benim Stilim All Star
Secim sonuclari
O Ses Turkiye
cilek Kokusu dizisi
Paramparca dizisi
Kiralik Ask dizisi
Dirilis Ertugrul
O Hayat Benim dizisi
Acil Ask Araniyor dizisi
Gullerin Savasi dizisi
Kurtlar Vadisi dizisi
Poyraz Karayel dizisi
iliski Durumu Karisik dizisi
Gunesin Kizlari dizisi
Eskiya Dunyaya Hukumdar Olmaz
TuMu
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Şarkıcı Devran Çağlar toprağa verildi
Şarkıcı Devran Çağlar toprağa verildi
İran'da Karar Açıklandı! Yasak Devam Edecek...
İran'da Karar Açıklandı! Yasak Devam Edecek...
Lübnanlı Aktristen Irkçı Paylaşım! Filistinli Müslümanlara Hitler Gibi Yapalım
Lübnanlı Aktristen Irkçı Paylaşım! Filistinli Müslümanlara Hitler Gibi Yapalım