Loading...
Bekleyin...
Hisse Senedine Nasıl Yatırım Yapılır?
Simge Akkaya

Hisse Senedine Nasıl Yatırım Yapılır?

Bu içerik 2998 kez okundu.
loading...

Elimizde biraz birikmiş paramız var ise nasıl değerlendireceğimizi herkes düşünür. Aklımıza gelen bir yol ise de borsa piyasasıdır. Borsa paranızı katlamaya ve kasanızı katlandırma ya yol açacağı gibi tam tersi gibi bir durumla da karşılaşabilirsiniz. Bu gibi durumlarda çok iyi düşünerek hareket edilmelidir.

Analiz

Borsa‘da analiz önemlidir. Kur hesap hareketleri iniş ve çıkışlar bu işin bir parçasıdır. Yatırımınızı gerçekleştirmeden önce ne zaman ve ne kadar süreler içerisinde yatırımda bulunacağınızı iyi değerlendirmelisiniz. Aksi takdirde yukarıda belirttiğimiz gibi elimizde ki yatırımdan da olmanızı istemeyiz.

 

Borsa’da hisse senetlerini araştırmalısınız. İyi bir takip ardından inceleyip analiz etmelisiniz. Kendinize göre bir strateji geliştirmeli ve ileriye dönük hareketlerinizi ona göre planlamalısınız.

Hisse senedi piyasası

Hisse senedi piyasasını öğrenmelisiniz. Borsa nasıl çalışır alım satım nasıl gerçekleşir bunların üzerinde durmalısınız. Bunlar için sertifikalı eğitim programlarına katılabilirsiniz. Veya internet üzerinden araştırmalar yapabilirsiniz bu çok içerikli bir konudur.

Hisse senetlerini araştırmalısınız. Portföyünüze bir hisse senedi eklemeden önce detaylıca bir takibini yapmalısınız. İncelediğiniz ve ilgilendiğiniz hisse senedinin takip aralıklarını araştırmalısınız.

İleriye dönük zamanlamalar içerisinde para kazanıp kazanamayacağınıza emin olmalısınız. Sürekli hareket halinde olan ekonomik verileri takip etmeli ve dünyadan dünya ekonomisi ve siyasetinden haberdar olmalısınız.

Şirketleri izlemelisiniz şirketlerin geçmişteki ve ileriye dönük yaptıkları ve yapacağı faaliyetleri borçları ve kazançları hakkında araştırmalar yapmalısınız. Şirketin performansını işleğini şirket hakkında yapılan yorumları değerlendirin iyi bir takip ve analizin ardından ilerleyen zamanlarda borsa içerisinde analiz edip performansları ayırt edebilmeniz daha da kolaylaşacaktır ne de olsa artık daha temkinli ve dikkatli bir şekilde inceliyor olacaksınız.

Hisse senedini araştırıp analizinizi yaptıktan sonra artık karar verme aşamasında olacaksınız Uygun stratejinizi hazırlamış bulunmaktasınız artık ne nedir ve nereye yatırım yapacağınızı biliyorsunuz. Borsa hakkında artık bilginiz var bu bilgiler üzerinden tercihinizi seçin iyi yatırımlar dileriz.Bu Makaleye Tepki VerSende Yorumla...

POPULER ETiKETLER

On numara
Super Loto
Hava Durumu
iste Benim Stilim All Star
Secim sonuclari
O Ses Turkiye
cilek Kokusu dizisi
Paramparca dizisi
Kiralik Ask dizisi
Dirilis Ertugrul
O Hayat Benim dizisi
Acil Ask Araniyor dizisi
Gullerin Savasi dizisi
Kurtlar Vadisi dizisi
Poyraz Karayel dizisi
iliski Durumu Karisik dizisi
Gunesin Kizlari dizisi
Eskiya Dunyaya Hukumdar Olmaz
TuMu
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Şarkıcı Devran Çağlar toprağa verildi
Şarkıcı Devran Çağlar toprağa verildi
İran'da Karar Açıklandı! Yasak Devam Edecek...
İran'da Karar Açıklandı! Yasak Devam Edecek...
Lübnanlı Aktristen Irkçı Paylaşım! Filistinli Müslümanlara Hitler Gibi Yapalım
Lübnanlı Aktristen Irkçı Paylaşım! Filistinli Müslümanlara Hitler Gibi Yapalım