Loading...
Loading...Amaçları toplumu yılgınlığa sürüklemektir


Bu makale 2016-03-21 01:26:06 eklenmiş ve 864 kez görüntülenmiştir.
Erol Menduş

Loading...

Canlı bombalar ve genel olarak bombalı terör eylemlerinin amacı toplumda yılgınlık duygusu yaratmaktır. Bunu artık biliyoruz... Türkiye kentlerindeki bombalı eylemlerin bir diğer amacının da, ekonominin kaynaklarından biri olan turizm sektörünü sabote etmek olduğu anlaşılıyor.
Sultanahmet'te Alman turist kafilesini, hedef alan bombalı eylem bunun ilk işaretiydi. Dün İstiklal Caddesi'ndeki eylemde de yabancı turist kafilesinin hedef alındığı ve yedi turistin yaralandığı anlaşıldı.

Başaramazlar
Sonuçta çeşitli Batı ülkeleri yetkilileri vatandaşlarına Türkiye'de can güvenliğinin olmadığı konusunda uyarılar yapıyorlar. Türkiye kentlerindeki her eylem Batı medyasında geniş biçimde işleniyor...
Bu geçici bir süreçtir. Tarihteki hiçbir terörist hareketin demokrasi ile yönetilen bir ülkeyi ele geçirdiği görülmüş değildir. Türkiye gibi devlet yapısı sağlam ve halk ile devlet arasında karşılıklı güven duygusunun sağlam olduğu bir ülkede, teröristler sonunda mutlaka yok edilirler... Bunu geçmişte defalarca görmedik mi?

Irak ve Suriye
Ancak burada sade bizim topraklarımızdan kaynaklanmayan bir oluşum var. Güney komşularımız Irak da, Suriye de terörizmin üremesi için en elverişli ortamları oluşturmaktalar. Güneydoğu kentlerimizi kana bulayan teröristlerin, Suriye'de eğitim gördüklerini, kullandıkları silahların sınırdan geçerek geldiklerini artık biliyoruz.
Ayrıca IŞİD denilen terör örgütünün Irak ve Suriye'de yerleşik hale gelmesi yetmezmiş gibi, bir de Suriye'nin kuzeyindeki Kürt oluşumunun da aynı çizgide geliştiğini görmekteyiz. Bu oluşumun bizdeki PKK ile bağlantısı da artık bilinen bir gerçek.

Yine başaracağız
Yani Irak'a ve Suriye'ye kalıcı bir çözümle birlikte istikrar gelmeden, bu bölge ülkelerinde can güvenliği her zaman tehdit altında olacaktır.
Kısacası bölgesel kriz Türkiye'ye de terör eylemleri biçiminde yansıyor. Devletimiz bu eylemlerin üstesinden gelecek güçtedir. Halk ise devletinin yanındadır. Bütün mesele, terör eylemlerinin amaçladığı yılgınlığa düşmeden ve gündemi onların belirlemesine izin vermeden bu zor dönemi atlatmamıza bağlıdır. Geçmişte olduğu gibi bunu yine başaracağız.

Facebook Yorumları
Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın...
Facebook Harici Toplam Yorum Sayısı: 0
Facebook Harici Yorum Yazmak İçin Tıklayınız & Tüm Yorumları Okumak İçin Tıklayın.

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde 724haberal.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Loading...
Arşiv Arama
- -
724HaberAl.Com Haber - Haberler - Sondakika Haberleri - Yerel ve Spor ve Derin Haberler
               
Yerel Haber
GÜNDEM
Meral Akşener
Anayasa Haberleri
15 Temmuz Darbe
2019 Genel Seçim
SPOR
Beşiktaş
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
Ak Parti Haberleri
EĞİTİM
Günlük Burç
Eğitim Portalı
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Başkanlık Sistemi

 

HAT-ADS Reklam

 Online
© Copyright 2017 724HaberAl.Com. Tüm hakları saklıdır. Bu site HaberAl.Tv Oracle yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır. İzinsiz Dağıtılamaz Kopyalanamaz.