Loading...
Bekleyin...
Loading...

Arda Ayten kimdir? Kim Milyoner Olmak İster'de tarihi an! Arda Ayten 1 milyon liranın sahibi oldu!


Arda Ayten kimdir? merak edilmeye başladı. Kim Milyoner Olmak İster yarışma programında bir ilk yaşandı! 5 Ekim Cumartesi günü yayınlanan Kim Milyoner Olmak İster yeni sezonunda Arda Ayten bir milyon TL değerindeki final sorusuna doğru cevap verdi. Tüm Türkiye’nin heyecanla beklediği yarışma programı geceye damgasını vurdu. Soru İstiklal Marşı’ndan geldi. İşte 1 milyon TL değerindeki soru ve Arda Ayten'in hayatı..


Reklamı Geç
Loading...


Güncelleme : 06/10/2019   00:18:42    589


Arda Ayten kimdir? sorusu arama motorunda yoğun olarak araştırılmaya başladı. Kim Milyoner Olmak İster’in 5 Ekim Cumartesi günü yayınlanan yeni sezonunda nefesler tutuldu ve tarihi an yaşandı .Genç yarışmacı Arda Ayten, 1 milyon TL değerindeki sorunun cevabını bulmak için soğuk terler döktü. Final sorusu İstiklal Marşı’ndan geldi. Bir saatten fazla düşünen Arda Ayten İstiklal Marşı’nın satırlarını defalarca tekrar etti.  Ayten “On kıtadan oluşan İstiklal Marşı'nın tamamında, bu kelimelerden hangisi diğerlerinden daha az geçer?” sorusuna “Toprak” yanıtını vererek bir milyon TL’nin sahibi oldu.

KENAN İMİRZALIOĞLU 1 MİLYON TL VEREREK BAŞLADI

Kenan İmirzalıoğlu yeni sezonda Kim Milyoner Olmak İster sunuculuğunun sahibi oldu. İmirzalıoğlu, sunuculuğunu yaptığı ilk bölüme 1 milyon TL vererek başladı.

ARDA AYTEN KİMDİR? 

Kitaplara karşı büyük bir ilgisi olduğunu dile getiren Arda Ayten, henüz 19 yaşında olan ve lisans eğitimine ise Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi'nde devam ediyor.

Genç yarışmacı, yarışmadan kazandığı parayla çok daha fazla kitap alıp okuyacağını paylaşmasıyla hemen herkesin takdirini ve beğenisini kazandı.Kitaba karşı derin bir ilgisi olan ve bu nedenle harcamalarını ağırlıklı olarak kitap üzerine yaptığını ifade eden Arda Ayten, bu yıl içerisinde toplamda 100'ü aşkın kitap okuduğunu dile getirdi.

Şimdiye kadar dört adet kitap yazdığını izleyicilerle paylaşan Arda Ayten'in ''Param olmadığı için senede sadece 150 kitap okuyabiliyorum'' şeklinde açıklamalarda bulunması seyircilerin gönlünü fethetti.

Yarışma boyunca bilgisini ve kültürünü konuşturarak başarılı bir performansa imza atan Tıp Fakültesi öğrencisi Arda Ayten, anne ve babasının 4 yaşında iken boşandıklarını belirterek babasının şimdiye kadar kendisini asla arayıp sormadığını dile getirmesi yürekleri dağladı.

Arda Ayten, kendisine Murat Yıldırım'ın yönelttiği bütün soruyu doğru biçimde yanıt verip uzun bir zamanın ardından bir ilki yaşatarak 1 milyon değerindeki soruya kadar ulaştı. Dün Kenan İmirzalıoğlu sunumu ile ekrana gelen yeni sezonda son soruyu da bilerek 1 milyonun sahibi oldu. Bu Video'ya Tepki Ver


Etiketler:  #Arda Ayten #Kim Milyoner Olmak İster #Kenan İmirzalıoğlu

loading...
Okuyucu Yorumları
Sibel -         9 ay önce

Papyon takmış; TÜGVA2lı, TÜRGEV'li değil bu çocuk... Kazanmasa daha iyiydi:PFatih -         9 ay önce

Baştan aşşağı kurgu, tiyatro izledik.Murat -         9 ay önce

Bak dostum çok saf ve temiz biri olduğun belli ama bunlar reklam kokan hareketler. Tüm yıl boyunca 1 milyonluk ödülü son yarışmacıya denk getirmeleri bir tiyatro, sezonu böyle büyük bir reklamla açmak hepsinin işine gelir zaten. Çocuk desen kutlamaya hazır uygun bir şekilde giyinip gelmiş, papyonlu falan, sonucunda kazanma heyecanı yok, ailesinin dahi heyecanı sevinmesi yapmacık ve düşük seviyede. Bir de yarışmacının biraz garibanca olması çorbanın tuzu olmuş. Yok arkadaş yok bunların hepsi reklam. Düşen reytingin yeniden yükseltilme çabaları bunlar. Uyanmayı tavsiye ederim, piyasa çok kirli çok.Betül -         9 ay önce

Bence yanlış düşünüyorsunuz. Kanal o parayı vermek istemese çok saçma sapan bir soru sorar vermezdi. Ama 19 yaşında bu kadar aşamayı geçip, 1 milyonluk soruda İstiklal marşını sormaları bence şık bir bitiriş olmuş.Nermin -         9 ay önce

Helal olsun sana! Bize böyle gençler lazım. Soruda çok şık olmuş. İstiklal marşımızın on kıtasını bilen biri süre sınırı olmadan soruyu bilebilir. Zaten amaç İstiklal marşını biliyorsa ödülü alması olmuş. Böylece hem yarışmacıyı onurlandırmış hemde İstiklal marşımızı 1 milyonluk soru yapılarak çok şık bir mesaj verilmiş. :)Murat -         9 ay önce

Hakkıyla kazandığına inanmıyorum, sırf reklam olsun diye bu senaryoyu yazmışlar. Ben yemedim.Diğer Yorumları Gör
Reklamı Geç
loading...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Ayasofya kararı sonrası çılgına döndüler! İlk tepki Rus Ortodoks Kilisesi'nden geldi
Ayasofya kararı sonrası çılgına döndüler! İlk tepki Rus Ortodoks Kilisesi'nden geldi
Son dakika: Ayasofya kararı sonrası ilk tepkiler!
Son dakika: Ayasofya kararı sonrası ilk tepkiler!
Ülkeler peş peşe açıklıyor! Koronavirüs salgınında kabus gerçek oldu
Ülkeler peş peşe açıklıyor! Koronavirüs salgınında kabus gerçek oldu
Sistem : TurkaSoft.Com News v7.0